Kurz xyz
29.09.2016
Kurz xyz
29.09.2016

Japonský vědec Dr. Kenzo Kase, autor metody KINESIO TAPING®, vynálezce pružných tejpů určených pro terapeutické účely a také zakladatel společnosti KINESIO Holding Corporation se sídlem v USA, v jejímž čele dosud stojí, oslavil nedávno významné životní jubileum.
Při této příležitosti zavzpomínal na svůj vědecký život a všem zájemcům o metodu KINESIO TAPING® předkládá své vzpomínky v následujícím příběhu.
VLASTNÍ PŘÍBĚH Dr. KASE
Mnoho kolegů ze společnosti KINESIO mě nazývá „otec tejpování“. Cítím se z toho trochu v rozpacích, ale je to tak. Na začátku jsem to byl pouze já a postupně se součástí týmu stalo mnoho lidí.
Před mnoha lety jsem měl revmatologické pacienty, kteří navštěvovali mou kliniku opakovaně v závislosti na tom, jak jsem byl tehdy schopen pomoci jim od bolesti a s obnovou mobility. Byl jsem rád, že na klinice jsem byl schopen řešit jejich problémy. Viděl jsem ale, že mezi návštěvami kliniky se jejich problémy a pohybové stereotypy neustále vrací.
Přemýšlel jsem, jak těmto pacientům mohu pomoci více – právě v období mezi návštěvami v ordinaci. Postupně jsem začal chápat, že je do terapie třeba něco přidat. Možná by to mohl být tejp, který by pacientům prodloužil terapeutické účinky.
Vyzkoušel jsem mnoho různých variant. Přemýšlel jsem o mnoha různých konceptech před tím, než jsem přišel na to, jak používat tejp a jaké vlastnosti musí tento tejp mít.
Udělal jsem mnoho chyb v uvažování a také v praktickém provádění. Největší problém byl v tom, že jsem musel používat tejpy, které byly v té době k dispozici a byly navrženy pro jiné účely.
Obracel jsem se na výrobce: „Prosím, vyrobte mi tejp takto, pro jiné účely“. Bohužel všechny jejich tejpy postrádaly vlastnosti, které jsem potřeboval. Naopak měly vlastnosti, které jsem nechtěl. Nikdo na světě nebyl schopen pochopit můj koncept a splnit mé požadavky na vlastnosti tejpu.
Proto jsem se nakonec rozhodl, že musím kromě konceptu účinků sám vymyslet také proces výroby tejpu potřebných vlastností. Jenom tak jsem byl schopen uskutečnit svůj koncept terapie. Chtěl jsem více pomáhat svým pacientům. Mou primární myšlenkou nikdy nebylo dělat byznys. Přesto jsem nezůstal jen lékařem, ale stal jsem se i byznysmenem. Prostě se to postupně stalo – asi je to můj osud. Můj koncept terapie jsem nazval Metoda KINESIO TAPING® a mé tejpy nesou název KINESIO.
Bolest, kterou lidé cítí, je komplikovaná, má různý původ. Musíme si být jisti, že konkrétní bolest může být tejpem úměrně ovlivňovaná. Proto je volba tejpu – textury, použitého materiálu, lepidla, podkladového papíru, voděpropustnosti a tak dále – velmi důležitá. Pro svůj koncept jsem potřeboval něco, co je maximálně podobné textuře a hmotnosti lidské kůže. A to se mi podařilo vyrobit.
Slyšel jsem, že je dnes více než 100 firem, které vyrábí pružné tejpy. Ostatní výrobce tejpů můžeme nazvat plagiátory, pokud o svých tejpech tvrdí, že jsou určeny pro metodu KINESIO TAPING®. Jejich výrobky se více či méně mým tejpům podobají, ale nesplňují potřebné vlastnosti. Jejich výrobci se spoléhají na snižování ceny díky méně kvalitní výrobě a na různé marketingové triky. Dělají při tom i podvody. Účinky jejich tejpů nejsou podloženy klinickým výzkumem a není proto možné tvrdit, že jsou určeny pro aplikaci metody KINESIO TAPING®. Toto není cesta, jak vyrobit kvalitní tejp.
Náš cíl je jasný. Chceme, aby naše tejpovací metoda KINESIO TAPING® a pro ni určený tejp byla dostupná po celém světě.
Je to myšlenka, kterou máme v našem sloganu „Taping the World for Health“.
Více než byznys výroby tejpů pro nás znamená možnost dělat lidi na celém světě zdravější.
Náš slogan vyjadřuje upřímnou snahu o návrat k mé původní vizi – pomáhat dělat lidi a pacienty po celém světě zdravější a tedy šťastnější.
Tato vize nemůže být dosahována tejpy jiné kvality. Faktem zůstává, že naopak některá „šizení“ ve výrobě ostatních tejpů mohou zdraví lidí poškodit.
V naší společnosti KINESIO se snažíme vždy pracovat tak, abychom se shodovali s mými původními záměry a pečlivě vybíráme nejkvalitnější materiály pro výrobu.
Chtěl bych šířit krásu a možnosti KINESIO TAPINGU® lidem na celém světě, pokud to bude možné. Nevím, jak dlouho to bude trvat, ale až ten okamžik nastane, bude má mise splněna.
Budu se o to snažit každý den.
Pokud se podíváte na můj obličej a na tuto karikaturu, byl bych rád, aby jste věděli, že je to značka důvěry.

Dr. Kase vzpomíná
Tento web používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Používáním tohoto webu souhlasíte používáním cookies.